Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A modern wall mirror that makes a bold design statement with its clean geometry and stylish coffee brown color. The striking, graphic-looking frame made of titanium-coated steel gives the mirror an elegant depth and adds contemporary accents to any wall. Whether in the hallway as a stylish welcome, in the bedroom as an elegant detail, or in the living room as a reflective eye-catcher. The framed design emphasizes modern room concepts and brings structure and lightness to a wide variety of interiors.
- Modern wall mirror with steel frame in coffee brown, 120 x 120 x 3 centimeters (H/W/D)
- The geometric frame of the mirror in stylish coffee brown is made of titanium-coated steel
- Framed mirror for hallways, bedrooms, and living rooms, whose graphic design adds modern accents
- Each mirror is a unique piece, carefully crafted by hand
- Easy hanging thanks to the pre-mounted wall hooks
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 12.3 kg |
| Volume (packed) | 0,20 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Horizontal und vertical, Mirror surface |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Steel titanium coated, For wall fixing Horizontal und vertical, Hand-crafted, Each peace unique, 110 - 110 cm Mirror surface |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Octagon |
| Specials: | Deals, In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Modern | |
| Marketing calendar: | July |
Reviews
Log in