Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This round wall mirror with its coffee-brown frame brings a breath of fresh air into any home. The titanium-coated steel creates a modern yet warm look. The balanced design fits wonderfully in the hallway, bedroom or living room and blends harmoniously into any interior. Whether as the focal point of a clear wall design or as a calm contrast to bold colors - this mirror makes rooms appear larger and adds a balanced touch to any room.
- Round wall mirror with brown frame, Ø100 centimeters
- The frame of the mirror in stylish coffee brown is made of titanium-coated steel
- Modern mirror for hallways, bedrooms and living rooms, whose round design lends harmony to any room
- Easy wall mounting thanks to the hanging device welded to the frame
- The pure mirror surface is 90 centimeters in diameter
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 100 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 6 cm |
| Weight | 10 kg |
| Volume (packed) | 0,17 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Mirror surface, Vertical |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Steel titanium coated, For wall fixing Vertical, Hand-crafted, Each peace unique, 90 - 90 cm Ø Mirror surface |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Arezzo |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Fathers Day |
| Trendshows: | Elegance, Modern Times |
| , Elegance – Modern, Modern – Living | |
Reviews
Log in