Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Die Kollektion „Fluid Realities“ entspringt der exklusiven Kooperation von KARE mit dem renommierten Stardesigner Karim Rashid. Mit seiner einzigartigen Designsprache und visionären Ästhetik schafft er Möbel und Leuchten, die sowohl futuristisch als auch funktional sind. Der markante Wandspiegel mit einer stilvollen Ablage in klarem Weiß setzt ein kraftvolles Design-Statement und bringt Farbe und Dynamik in jedes Interieur. Dank der integrierten LED-Beleuchtung sorgt der Spiegel für perfekte Lichtakzente – ideal für moderne Räume, die sowohl funktional als auch ästhetisch überzeugen sollen.
- Modern wall mirror in white with lighting and shelf, 141 x 80 x 18.3 centimetres (H/W/D)
- The striking frame in bright white makes a powerful design statement and gives the mirror a dynamic, modern look
- The stylish integrated shelf offers practical space for cosmetics, keys or decorative accessories
- Thanks to integrated LED lighting, the mirror provides optimum illumination - whether for styling or for subtle lighting accents in the room
- The fusion of Karim Rashid's iconic style and functional clarity is evident in every detail
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 141 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 18.3 cm |
| Weight | 27 kg |
| Volume (packed) | 0,43 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored, White |
|---|---|
| Details: | Assembled, Horizontal und vertical, Mirror surface |
| Print catalogue: | Glass: Glass Mirrored, Frame: Polyurethane, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, For wall fixing Horizontal und vertical, Assembled, 83 - 63 cm Mirror surface |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Aero |
| Specials: | In stock, Karim Rashid |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Pop | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in