Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A cosy home needs decorative accessories and lamps. They are like gems that really round off the styling of a room. Animal motifs are in vogue, like this tiger’s head with its decorative flair and illuminating function.
- A golden tiger’s head looking for a job illuminating your home
- This radiant wall decoration signals: beware, a fierce big cat has its territory here!
- A wall lamp that’s easy to install and put into operation because it only needs a power socket nearby
- Right down to the eyes and the fur it’s almost lifelike and richly detailed
- The textile-sheathed cable and the gold-coloured socket emphasise the high-quality character (bulb not included)
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 38 cm |
| Width | 33 cm |
| Depth | 23 cm |
| Weight | 3.6 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Extras, Handpainted, Lenght of wire, Textile-covered, Vertical |
| Print catalogue: | Polyresin, Aluminum copper-plated, 200 cm Lenght of wire, For wall fixing Vertical, Wire Textile-covered,, Handpainted |
| Season: | Saison2020-2 |
| Series: | WL Animal |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in