Description
With its semi-transparent finish in bright yellow, this vase immediately brings a good mood to the interior. The beautifully shaped silhouette lends it a natural lightness, while the sunny glass provides fresh accents - ideal for stylishly showcasing colorful flowers or delicate branches. As a single eye-catcher or in a duo with clear or tinted glass vases, it creates a lively interplay of color, light and shape. It looks particularly charming in combination with light-colored wooden furniture, natural textiles or clean, white surfaces. A decorative highlight that harmoniously combines freshness and design.
- Yellow glass vase, 28 x 12 x 12 centimetres (H/W/D)
- With its semi-transparent finish in bright yellow, this vase brings a good mood to the interior
- Made of colored glass, the flower vase catches the light in a special way
- The narrow neck is perfect for delicate bouquets or impressive dry arrangements
- Each vase is unique and handmade
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 28 cm |
| Width | 12 cm |
| Depth | 12 cm |
| Weight | 0.35 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Glass Colored, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Toja |
| Specials: | Deals, In stock |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in