Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This yellow vase will win you over with its striking colour and unique design with manually crafted flower patterns on the outside. The vase is a real highlight for every home and will add fresh, lively touches to the living room, hallway or dining area with its floral decor. Ideal for fresh flowers or as a decorative element. Its special shape makes it a unique focal point which is a perfect match for both modern and classical interior styles.
- Small porcelain vase in sunny yellow with a decorative pattern, 30 x 24 x 24 cm (H/W/D)
- An attention-getter with a lavish floral design on the outside
- This flower vase is a handcrafted unique piece with a very distinctive look
- Whether you are into the ethnic style or natural furnishings, whether you are romantic or modern, this decorative object will be an eye-catcher everywhere
- Please clean this charming flower vase by hand
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 29 cm |
| Width | 24 cm |
| Depth | 24 cm |
| Weight | 4.8 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Porcelain glazed, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Sunflowers |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in