Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This enchanting porcelain vase will seduce you with its fruity design - the vase has been decorated with sweet strawberries! Its playful freshness will bring a touch of summer and freshness into your home. Whether on the dining table, in the living room or as a special gift, the strawberry vase is a real head-turner and will add a cheerful touch to any room. Perfect for flower arrangements or as an original decorative piece!
- Small, red vase with strawberry decoration, 24 x 21 x 21 cm (H/W/D)
- Crafted by hand, making each piece unique
- An original flower vase made of glazed porcelain
- Perfect for fresh and fruity flower arrangements
- Such gorgeous flower vases should always be cleaned by hand
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 25 cm |
| Width | 21 cm |
| Depth | 21 cm |
| Weight | 3.6 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Red |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Porcelain glazed, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Strawberries |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in