Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This glass vase in the shape of an abstract head combines art and functionality in a unique way. It is guaranteed to attract attention and give your home a modern, creative ambience. With fresh flowers or as a stand-alone work of art, it will emphasise your individual style. Such artistic decorative objects give rooms character, encourage conversation and give every room a distinctive personality.
- Decorative sculpture of a glass head with a variety of uses, 30 x 23.5 x 18 cm (H/W/D)
- An unusual pink flower vase, perfect for a modern interior style
- The glass vase in the shape of a head will make an impression as an artistic decorative object on a shelf or sideboard
- Also works well as a headphone stand
- High-quality, handcrafted and unique.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 30 cm |
| Width | 23.5 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Rose |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Glass Colored, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Prisma Face |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, July |
Reviews
Log in