Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This glass vase in the shape of an abstract head combines art and functionality in a unique way. It is guaranteed to attract attention and give your home a modern, creative ambience. Whether you use it for fresh flowers or as a standalone work of art, it will emphasise your individual style. Such artistic decorative objects create character, spark conversations and give every room a unique personality.
- Decorative sculptural glass head with many uses, 30 x 23.5 x 18 cm (H/W/D)
- An unusual, light blue flower vase, perfect for a modern furnishing style
- The glass vase in the shape of a head makes an impact as an artistic decorative object on the shelf or on the sideboard
- This classy decorative object can also be used as a headphone stand
- High-quality, handcrafted and unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 30 cm |
| Width | 23.5 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Blue |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Glass Colored, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Prisma Face |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, July |
Reviews
Log in