Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Subtly coloured vases add a discreet but effective touch to any room. Their soft colours blend harmoniously into any decor without dominating. They create a pleasant atmosphere and add a decorative highlight at the same time. The understated colour scheme enhances the effect of the flowers, while the vase itself stylishly enriches your decorations.
- Coloured glass vase in shades of blue and orange, 30 x 20.5 x 20.5 cm (H/W/D)
- This flower vase is made by hand, and each piece is unique
- The semi-transparent coloured lacquer shimmers delicately
- Delicate glass vases also show off grasses and twigs to their best advantage
- Vases are always a welcome gift
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 30 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Weight | 1.2 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Glass Lacquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Phenom |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in