Description
This porcelain vase is our recipe against gray uniform living. The Happy Chic color yellow is a real mood booster. The vase has been glazed and is therefore easy to clean.
- Large lemon vase in yellow made of porcelain, 43 x 26 x 26 centimeters (H/W/D)
- Go for the double pack of power vitamins for your home: the color yellow and lemons!
- Each cylinder vase is handcrafted in great detail and is unique
- This yellow vase is a beauty and a must-have not only for the summer table setting
- Lemons are a wonderful ingredient for the Mediterranean style of living and dolce vita
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 43 cm |
| Width | 26 cm |
| Depth | 26 cm |
| Weight | 6.9 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Porcelain glazed, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Lemon Juice |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, July |
Reviews
Log in