Description
This vase combines an exciting textured glass look with a glamorous gold finish - a design highlight with royal appeal. The stylish interplay of transparency and metallic sheen adds a sophisticated touch to any room and creates subtle eye-catching moments. On its own as a decorative object on a sideboard or filled with dried flowers on the dining table, it unfolds its special charm. Combined with other accessories in brass or marble, it creates a harmonious overall look with a luxurious touch. Perfect for modern interiors that value fine details and sophisticated design.
- High-quality glass vase with gold details, 19 x 19.5 x 19.5 centimetres (H/W/D)
- An exciting design mix of textured glass and shiny gold details
- Adds glamor to sideboards, coffee tables and consoles even without flowers as a decorative object
- Stylishly sets off any bouquet with its gold edge - and makes an impression as a dinner party gift
- Each vase is unique and carefully handcrafted
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 19 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 1.4 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Transparent |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted |
| Print catalogue: | Glass Colored, Hand-crafted |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | LA |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in