Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Glass vases and decorative glass bowls radiate a fresh, modern flair. Stained and brightly coloured glass is particularly on trend. This flower vase will add a subtle, cheerful splash of colour to Scandinavian interior styles and is sure to enhance your personal living ambience. Whether decorated with succulents or with attractive individual flowers, this bowl-shaped vase will always bring joy.
- Pink glass vase in a low rounded shape, 32 x 32 x 13 cm (H/W/D)
- This masterpiece from our traditional glass workshop is handmade and therefore unique
- A gorgeous vase for adorning with flowers or as a decorative bowl for storage
- To make sure you can enjoy this glass object for many years, we recommend washing it by hand
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Rose |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Glass Colored, Each peace unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Grazioso |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in