Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This stylish, delicately brown-tinted glass vase brings elegant highlights into every home. With its elegant, minimalist shape, it is an excellent match for modern and Scandinavian interior design styles. Glass vases give rooms an airy, light-flooded atmosphere and add elegant touches with their distinctive lines and subtle colours. Ideal for flowers or as a decorative object in its own right on shelves and tables.
- Brown glass vase in an organic design, 32 x 24.5 x 11 cm (H/W/D)
- This masterpiece from our traditional glass workshop is handcrafted and therefore unique
- The flower vase made of coloured glass is semi-transparent and gives you a sense of visual lightness
- Glass vases with their cool design are a highlight for modern interior design
- To make sure this glass vase provides many years of pleasure, we recommend cleaning it by hand
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 32 cm |
| Width | 24.5 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 3 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Brown |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Glass Colored, Each peace unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Grazioso |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | January, September |
Reviews
Log in