Description
This vase sets fresh accents in any room with its lively design. Its playful, fruity decor in bright colors brings life to every corner and makes for a cheerful eye-catcher. Perfect for modern, tropical or eclectic interiors, it can shine both with fresh flowers and as a decorative object in its own right. Combined with minimalist furniture or natural materials, it brings a lively touch to any home. A real statement piece that creates a stir in any room and always attracts attention.
- Vase with fruit motif in red, orange and yellow, 33 x 23 x 23 centimeters (H/W/D)
- This flower vase impresses with its detailed 3D applications in the shape of lemons, strawberries and oranges
- Made of shiny porcelain and a real must-have for any Mediterranean and colorful interior
- Becomes a fruity eye-catcher on sideboards, chests of drawers or dining tables with or without flowers
- Each vase made of high-quality porcelain is handcrafted in great detail and is unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 20 cm |
| Width | 24 cm |
| Depth | 24 cm |
| Weight | 3.4 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Orange, Red, Yellow |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Porcelain handpainted, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Fruit Parade |
| Specials: | Deals, In stock |
Reviews
Log in