Description
This striking, Mediterranean vase in radiant green is surrounded by artfully designed figs and will give every room a fresh, lively touch. It is perfect for colourful flower arrangements but can also be used on its own as a stylish decorative element. Arranged with other objects in natural colours and materials, this vase will create a southern European ambience, whether on a side table, dining table or window sill.
- Distinctive vase in green, 14.5 x 18 x 18 cm (H/W/D)
- The Mediterranean-style flower vase is adorned with figs
- Also works well without flowers as a decorative object with maximum design appeal
- Handcrafted, each one is unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 14.5 cm |
| Width | 18 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Stoneware lacquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-2 |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in