Description
Our handmade ceramic vase in white and green is a true work of art. Its special feature is the artfully crafted, attached ceramic star fruits, which give the vase a unique character. Perfect as a decorative object or for your favorite flower arrangements. Bring a touch of naturalness and sophisticated craftsmanship into your home with this vase!
- Small ceramic vase in green and white, 36.5 x 32 x 31.5 centimeters (H/W/D)
- Artistic vase that captivates with its attached fruit
- Made entirely by hand, each flower vase is unique
- Made of stoneware and lacquered
- The green flower vase is an absolute gem for any table setting
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 36.5 cm |
| Width | 32 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Weight | 8 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Stoneware lacquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Carambola |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in