Description
With its harmonious silhouette and deep blue colour, this vase brings a breath of fresh air to any interior. The handcrafted glass object impresses with its curved shape, which looks great with or without a bouquet of flowers. As a soloist on a sideboard or combined with other decorative elements on a shelf, it creates stylish accents. It creates an exciting contrast in modern living spaces in particular and adds an artistic touch to the ambience. Ideal for anyone who wants to add a touch of elegance and individuality to their home with a unique design object.
- Unusual glass vase in blue, 33 x 15 x 15 centimetres (H/W/D)
- This vase impresses with its matt blue finish and organically shaped details
- Made from coloured glass, the vase catches the light in a special way
- A real eye-catcher - whether with a bouquet of flowers or as a soloist on sideboards and dining tables
- Each vase is a unique mouth-blown piece
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 33 cm |
| Width | 15 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 2.5 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Blue |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Glass Colored, Each peace unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Buckle |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in