Description
This decorative glass vase perfectly sets off your flowers and is a fashionable designer piece. This is what makes its design in black and white so special. With a height of 45 cm it takes on a star role in living room decoration, even in largish rooms. Not only bouquets but also grasses and twigs make this flower vase a real treasure. You can create the ultimate Wow!! effect by combining this vase with other vases in black and white.
- Glass vase in black and white
- The polka dot design creates special effects
- Mouth-blown and one-of-a-kind
- An eyecatcher in the kitchen or on the living room table
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 3 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Black, White |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Glass Colored, Each peace unique, Handblown, Not dishwasher safe |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Brillar |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in