Description
With its imposing height, this shiny vase is a real eye-catcher in any room. The radiant yellow shade and geometric silhouette not only make it an extraordinary decorative element, but also a modern statement. Due to its size, it is perfect for use in spacious living areas - as a solo object in the corner of an open room or as a lively counterpoint to plain furniture. It offers enough space for large bouquets of flowers or branches and makes an impressive statement on a sideboard, windowsill or in the hallway. A stylish addition to any interior that combines extravagance and elegance.
- Large steel vase in yellow, 55 x 20 x 20 centimeters (H/W/D)
- Thanks to its generous dimensions and sunny yellow color, the vase functions as a versatile home accessory
- The unusual shape sets the scene for bouquets or dry arrangements
- Made of enameled steel, the design object impresses with its shiny surface and robust finish
- A stylish color accent on the side table, on the shelf or as a table decoration, even without flowers
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 55 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 2.11 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Blow |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Valentines Day |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in