Description
This ceramic vase in muted avocado green brings a freshness kick straight into the home! Inspired by the tropical fruit, this vase creates stylish highlights and will harmonise smoothly with any modern or rustic interior. Whether with a single flower, magnificent bouquets or on its own as an impressive solo piece – it will liven up your sideboard, window sill or console table, creating a relaxed, modern atmosphere full of individual style.
- Unusual ceramic vase in green, 23 x 31.5 x 31.5 cm (H/W/D)
- The on-trend avocado design will enhance any interior
- Each flower vase is handcrafted in great detail and is one of a kind
- An on-trend decorative object, even without flowers
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 23 cm |
| Width | 31.5 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Weight | 5.4 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Stoneware lacquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Avocados |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
Log in