Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This stylish luggage trolley combines retro chic with glamorous attitude in a successful way. It looks as glamorous in the home as it does in the lobby of a grand hotel. It's also suitable as a wardrobe and a particularly decorative eye-catcher. Four casters provide flexibility and mobility.
- Edler, goldener Gepäckwagen aus Edelstahl mit einem Stoff-Bezug in Schwarz und vier leisen Gummi-Rollen
- Ein Eyecatcher in der Lobby eines Grand-Hotels oder als Design-Objekt zuhause
- Flexibel einsetzbar im Flur als Garderobe oder als Highlight im Wohnzimmer, z. B. mit vielen Pflanzen dekoriert
- Offener Kleiderschrank: Eine integrierte Stange bietet Platz zum Kleideraufhängen
- Der gold-glänzende Kofferwagen sorgt für die luxuriöse Note im Ambiente
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 188 cm |
| Width | 108 cm |
| Depth | 62 cm |
| Weight | 30.75 kg |
| Volume (packed) | 0,30 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | VIP |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in