Description
Water glass and decorative object in one: this exquisite specimen with its matt gold honeycomb decor encourages you to embellish a truly glamorous table. The Gobi series includes glasses in a range of designs.
- An elegant drinking glass with additional glamour decor
- The matt gold of the honeycomb pattern looks particularly elegant
- A nice incentive for all those who constantly forget to drink!
- Adds a discreet shine to the kitchen, dining area and table - and even to the office!
- A nice gift for your hosts at a dinner or house-warming party
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 9 cm |
| Width | 7.2 cm |
| Depth | 7.2 cm |
| Weight | 0.17 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Transparent |
|---|---|
| Details: | Filling quantity, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Glass Clear, Glass Plated, 400 ml Filling quantity, Not dishwasher safe |
| Room: | Dining room, Kitchen |
| Season: | Saison2016-1 |
| Series: | Gobi |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
Log in