Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
With its textured applications in fresh shades of green, this glass adds a lively accent to any table. Ideal for water, juices or cocktails, it brings a touch of freshness and style to any occasion. The design blends harmoniously with plain or colorful tableware sets and creates a playful, modern look. Whether for everyday use or special occasions, this glass combines functionality and elegance and can be integrated into a wide variety of table arrangements.
- Clear water glass with green details, 14.8 x 8.5 x 8.5 centimeters (H/W/D)
- Versatile use for water, juices or cocktails - perfect for stylish table arrangements
- Thanks to the textured applications in refreshing shades of green, the glass is comfortable to hold
- Harmonizes wonderfully with plain or coloured tableware sets and creates lively accents in the interior
- With a capacity of 455 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 14.8 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Depth | 8.5 cm |
| Weight | 0.25 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Filling quantity |
| Print catalogue: | Glass Colored, 455 ml Filling quantity |
| Room: | Dining room, Kitchen |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Confetti |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
Reviews
Log in