Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Perfekte Ergänzug zu unseren Esszimmertischen mit der Größe 180x90 cm.
Schütz zuverlässig die Oberfläche empfindlicher Holztischplatten.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 1 cm |
| Width | 180 cm |
| Depth | 90 cm |
| Weight | 31.4 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Transparent |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Glass Toughened safety glass Clear, 8 mm Thickness of panel, 40 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Dining room, Office |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Glasplatte |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Mix and Match | |
Reviews
Log in