Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Charming furniture of the Puro series, which impresses with loving details and artistically hand-carved ornaments. The bright, natural color adds a fresh and modern touch.
- Rechteckiger, handgefertigter Esstisch aus Mango-Massivholz mit dekorativen Schnitzereien für 4 Personen
- Dekorativ & praktisch: Die beiden Schubladen sind mit handgeschnitzten Ornamenten verziert und bieten Stauraum für Servietten, Besteck & Co.
- Nicht nur fürs Dinner mit Freunden als Esstisch, sondern auch als großer Schreibtisch ideal
- Die natürliche Mangoholz-Struktur und die helle Farbe lassen den Tisch frisch und modern wirken
- Oberflächen- und Farbunterschiede sind Kennzeichen eines Unikats und machen jeden Tisch einzigartig
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 140 cm |
| Weight | 34.2 kg |
| Volume (packed) | 0,29 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Nature |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Handles: Buffalo bone Regarding customs: Latin name: Buffalo Bones – Bubalus Buba (Also called Bubalus Bubalis, and Ossa Bubalus), Glass Clear, Mango Solid wood Lacquered main part, Medium density fibreboard (MDF) Lacquered drawer bottom, 40 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Puro |
| Specials: | Deals, In stock, Price cut, US-Fit |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in