Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A playful design highlight that not only brings light into the darkness, but also charmingly inspires. The lovingly detailed bunny in shiny gold conjures up a warm atmosphere, while the milky white glass shade gently diffuses the light and creates a cozy atmosphere. Ideal as an unusual bedside lamp or as a decorative light source in the hallway or living room, the lamp adds a touch of playful elegance to any room. It looks particularly harmonious in combination with natural materials, soft textiles or modern home accessories - a charming accessory for anyone who loves character and comfort.
- Unique table lamp bunny in gold, 34 x 18 x 26 centimeters (H/W/D)
- A cute bunny, richly detailed and all in gold, charmingly provides light in the dark
- The milky white glass shade provides pleasant light and creates a harmonious atmosphere
- Functions as a charming bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 34 cm |
| Width | 18 cm |
| Depth | 26 cm |
| Weight | 2.28 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Extras, In line, Lenght of wire, Partly dismantled, Textile-covered |
| Print catalogue: | Decorative elements: Polyresin, Shade: Glass Colored, 200 cm Lenght of wire, Flip-switch In line, Wire Textile-covered, Partly dismantled, |
| Room: | Office |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Animal |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in