Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Several islands of light in the home create different moods and improve the feeling of well-being. They enable flexible lighting, adapt to varying requirements and create a cosy atmosphere. When you set specific highlights with different lamps, the room appears more vibrant and inviting. Islands of light can also emphasise individual areas and contribute to relaxation.
- Lighting trend: a yellow table lamp with a mushroom shape, 27 x 29 x 29 cm (H/W/D)
- This mushroom lamp is a high-quality product, as it is made of enamelled steel
- The warm yellow of the small lamp and the downward light diffusion generate a pleasant, warm lighting mood
- Create islands of light in your home like a professional lighting designer, in the hallway, on the bedside table or chest of drawers
- 30 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 27 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 1.67 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Extras, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Steel enameled, Hand-crafted, |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Mushroom |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Marketing calendar: | October |
Reviews
Log in