Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An infusion of vitamin Y for yellow is good for any room. After all, this colour symbolises summer and sun, while warming and energising the entire ambience. Josy is the ideal light for creating a positive atmosphere in the bedroom, living room or hallway. Thanks to its height of 51 centimetres, the table lamp also looks good on largish pieces of furniture such as a sideboard.
- Yellow table lamp made of enamelled metal with ochre-coloured highlighting, 51 x 30 x 30 cm (H/W/D)
- Adds a positive mood and warm light to the room
- The smooth enamel surface is really easy to clean
- Bulb required: 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 51 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 2.7 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Yellow |
|---|---|
| Details: | Extras, Hand-crafted, Knocked-down |
| Print catalogue: | Steel enameled, : Steel titanium coated, Hand-crafted, Knocked-down, |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | JosyLeuchten |
| Marketing calendar: | March, October |
Reviews
Log in