Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A real color highlight that immediately puts you in a good mood with its lively geometric patterns. The charming lampshade combines playful triangles in fresh tones and provides a warm, pleasant light that fills rooms with energy and personality. On a sideboard or as a stylish companion on a desk, this lamp adds a modern touch and creates lively accents in the living area. Perfect for freshening up minimalist interiors with a creative burst of color or making a colorful statement in an urban home. Functionality meets unmistakable style here.
- Unusual table lamp in pink, 45 x 27 x 27 centimeters (H/W/D)
- The geometrically shaped lampshade harmoniously and shimmeringly combines shades of pink, blue and white
- The sculptural steel base with a shiny pink finish underlines the creative design of the lamp
- Also works perfectly as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 27 cm |
| Depth | 27 cm |
| Weight | 0.9 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Extras, In line, Knocked-down, Lenght of wire, Plastic-covered, Shade |
| Print catalogue: | Lamp base: Steel lacquered, Shade: Polyester, Lenght of wire, Shade, Flip-switch In line, Wire Plastic-covered, Knocked-down, |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Coachella |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in