Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This adorable table lamp with bunny figure adds a playful elegance to any room. Ideal for the bedroom, living room or children's room, it creates a cozy atmosphere and is also a decorative eye-catcher. Original lights such as these bring individuality to the interior and create a special mood. They break up the monotony and bring the home to life - a must for anyone who wants to add that certain something to their home style.
- Original table lamp in white and pink, 50 x 17 x 20 centimetres (H/W/D)
- The white rabbit wears a soft pink lampshade as a skirt
- High-quality shade made of 100% linen on a sturdy frame made of durable polyresin
- Serves faithfully as a bedside lamp and sweetens up any dresser as a decoration
- 230 V, socket E14, number of bulbs 1, max. 5 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 17 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Rose, White |
|---|---|
| Details: | Extras, In line, Knocked-down, Lenght of wire, Plastic-covered, Shade |
| Print catalogue: | Frame: Polyresin, Shade: 100 % Linen flax, : Steel powder-coated, 165 cm Lenght of wire black, 17 cm Ø Shade, 13,50 cm Ø Shade, 18,80 cm Shade, Flip-switch In line, Wire Plastic-covered, Knocked-down, |
| Season: | Saison2021-2 |
| Series: | TL Rabbit |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | February, April, May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in