Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This table lamp creates an atmospheric ambience with a special character in both indoor and outdoor areas. The rabbit design in gold adds a charming accent and attracts
everyone's attention – whether at dinner under the open sky or in the living room or bedroom. Thanks to its rechargeable battery, it can be used flexibly outdoors and creates a
special effect on the terrace, balcony, or in the garden. The soft lighting can be adjusted to different moods with 3 brightness levels, creating exactly the right atmosphere for the
moment, from a delicate glow to bright lighting. Wireless and versatile, this design object can be easily moved from one location to another. A lamp that not only provides light
but also creates atmosphere – decorative, functional, and full of extravagance.
- Dimmable outdoor table lamp in rabbit design with rechargeable battery in gold, 29 x 11 x 11 centimeters (H/W/D)
- A cute rabbit in shiny gold wears the lampshade as a skirt here
- Touching the rabbit turns the lamp on and off and adjusts it between three brightness levels
- Thanks to the rechargeable battery, it can be used flexibly in the garden, on the balcony or terrace—or indoors as a charming light source, IP54, Safety Extra Low Voltage (SELV),
- 230 V, LED bulb type, max. 3 watts, bulb included, bulb not replaceable, 2200 mAh rechargeable battery, operating time 2.5 – 4.5 hours, delivered without power supply
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 29 cm |
| Width | 11 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 0.74 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Assembled, Dimmable, Extras, In line, Lenght of wire, Plastic-covered, Shade, splash-proof |
| Print catalogue: | Frame: Polyresin, Shade: Steel lacquered, 150 cm Lenght of wire, 7,80 cm Shade, splash-proof, Flip-switch In line, Wire Plastic-covered, Assembled, Dimmable, |
| Room: | Office |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | TL Rabbit |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in