Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The way the cute golden bunny supports the lampshade in a charming way. Such favourite pieces add a lot of personality and are the reason why an apartment becomes a home.
- The table lamp in the shape of a bunny is a real collector's item with a lot of heart
- The elegant gold look turns the bunny into a chic style element
- With such a sweet creature on the bedside table you're sure to have pleasant dreams
- It's great when lamps can be decorative and also radiate cosy indirect light
- Also ideal as a sculptural piece on a sideboard - also available in other versions
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 68.2 cm |
| Width | 23 cm |
| Depth | 26 cm |
| Weight | 2.56 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Golden, White |
|---|---|
| Details: | Extras, In line, Lenght of wire, Partly dismantled, Plastic-covered, Shade |
| Print catalogue: | Frame: Polyresin, Bar: Steel powder-coated, Shade: 100 % Linen flax, Cable: 166 cm Lenght of wire black, 25 x 23 x 23 cm Shade, Flip-switch In line, Wire Plastic-covered Black, Partly dismantled, |
| Room: | Bedroom |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | TL Rabbit |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Marketing calendar: | February, March, April, May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in