Description
- Table lamp in brown in XL format with the dimensions 73.5 x 52.3 x 33 centimeters (h/w/d)
- The base of the lamp is a lifelike replica elephant figure made of polyresin
- Textile lampshade made of 100 percent linen for pleasant light
- With a cable length of 200 cm, the expressive table lamp can be placed flexibly
- Bulb: 230 V, 50/60 Hz, socket E27, number of bulbs 1, max. 60 Watt, bulb not included
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 73.5 cm |
| Width | 52.3 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 4 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Grey |
|---|---|
| Details: | Extras, Partly dismantled |
| Print catalogue: | Frame: Polyresin, Bar: Steel powder-coated, Shade: 100 % Linen flax, Shade: Partly dismantled, |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Specials: | Deals, In stock, PRIMA |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Lounge | |
| Marketing calendar: | February, August |
Reviews
Log in
24 November 2022 16:15
Beautiful design. Solid. . Just perfect. Worth every penny! Just love it.
24 November 2022 16:15
Eine ganz hervorragende Lampe. Ist aber grösser als sie aussieht. Zeitlos, stilecht und hochwertig. Passt in klassische und moderne Wohnungen
24 November 2022 16:15
fantastic looks wonderful worth every penny
24 November 2022 16:15
Ich finde die Tischleuchte sehr schön, sie sieht in echt noch viel besser aus als auf den Bildern, nur leider ist der Preis jetzt zu hoch. Ich habe 134,99 Euro bezahlt und finde den Preis angemessen, jetzt kostet sie 169,99 Euro. Würde sie noch 134,99 Euro kosten würde ich noch zwei bestellen, eine für mich und eine zum verschenken, aber bei dem jetzigen Preis verzichte ich lieber.
24 November 2022 16:15
Jolie lampe mais l’abat jour a été abimé dans le transport ... (surement!!) dommage....
24 November 2022 16:15
magnifique lampe, je recommande
24 November 2022 16:15
the first one was smashed to pieces due to bad handling by the carrier as the box was damaged. The second one arrived okay Thanks.
24 November 2022 16:15
Una lámpara preciosa. Llegó en perfecto estado. Una muy buena compra.
24 November 2022 16:15
Utilisée pour le salon. Cette lampe est superbe !