Description
What could be nicer than moving your life outside when the first rays of sunshine arrive? It's even better if you have an outdoor table for your sundowner.
- Rectangular outdoor side table in grey steel and with an attractive wood look
- Makes all your summer dreams come true, because this table for the balcony, terrace and garden offers space for drinks, snacks and your suntan lotion
- Can be brought close up: thanks to the frame, the outdoor table fits over the recliner and the bench
- Timelessly modern styling in steel-grey colouring combined with an attractive wood look
- And if there's room for more: matching recliners in the form of a recamière and the Happy Day corner seating group are available from the shop
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 49.5 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 2.23 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Black, Grey, Nature |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity, Outdoor furniture assortment, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Aluminum powder-coated, Tabletop: Polywood, 15 mm Thickness of panel, 15 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, Outdoor furniture assortment |
| Room: | Outdoor |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Happy Day |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Wild Summer |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Mix and Match | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in