Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Filigree trestles in the chrome look. The trestles in the Polar series have a light and airy feel and a chrome-look finish. Delicate and extremely serviceable, they offer space for two table tops. Set of two.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 74.5 cm |
| Width | 47.5 cm |
| Depth | 31 cm |
| Weight | 4.3 kg |
| Volume (packed) | 0,24 m³ |
Product information
| Color : | Silvery |
|---|---|
| Room: | Dining room, Office |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Polar |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Mix and Match | |
Reviews
Log in