Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
- Set of two filigree trestles made of steel and coated with brass
- The two trestles form the basis for an individual desk, which can be fitted with one or two table tops
- The frame doesn’t look out of place in smallish rooms
- For furnishing home office workstations or as the base for a make-up table
- In combination with glass tops this is a particularly transparent, light-footed piece of furniture
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 74 cm |
| Width | 47.5 cm |
| Depth | 31 cm |
| Weight | 4.35 kg |
| Volume (packed) | 0,24 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Room: | Office |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Polar |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in