Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 84 cm |
| Width | 62 cm |
| Depth | 62 cm |
| Weight | 13.2 kg |
| Volume (packed) | 0,36 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Reset function, Rotable, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Textile polyurethane-coated, Upholstering: 28 kg/m³ Upholstery foam Polyurethane, Seat: Plywood Natural/untreated, Legs: Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, 360 ° Rotable, 49 cm Seat height, 50000 Martindale Abrasion test, Partly dismantled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Spacey |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Home Office |
Reviews
Log in