Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 78 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 63 cm |
| Weight | 8 kg |
| Volume (packed) | 0,26 m³ |
Product information
| Color : | Brown |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Hand-crafted, Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Reset function, Rotable, Seat height |
| Print catalogue: | Frame: Steel lacquered, Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 26 kg/m³ Polyurethane, Seat: Eucalyptus Chipboard Lacquered, 110 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, 180 °C Rotable, 47 cm Seat height, 25000 Martindale Abrasion test, Partly dismantled, Reset function |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Golo |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in