Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 70 cm |
| Width | 81 cm |
| Depth | 75 cm |
| Weight | 14.5 kg |
| Volume (packed) | 0,34 m³ |
Product information
| Color : | Black, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Rotable, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 30 kg/m³ Polyurethane, Foot/Base: Steel powder-coated, Corpus: Chipboard Natural/untreated, 120 kg Max. load-carrying capacity, 360 ° Rotable, Knocked-down, 43 cm Seat height |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Peony |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | August |
Reviews
Log in