Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 86 cm |
| Width | 115 cm |
| Depth | 115 cm |
| Weight | 52 kg |
| Volume (packed) | 1,14 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Cigarette test passed, Fastness to light, Fastness to rubbing, Rotable |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Frame construction: Chipboard Lacquered, Foot/Base: Steel lacquered, Upholstering: Upholstery foam Polyurethane, Rotable, 60000 Martindale Abrasion test, 5 Fastness to light, 5 Fastness to rubbing, Cigarette test passed |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Joy |
| Marketing calendar: | March |
Reviews
Log in