Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 101 cm |
| Width | 74 cm |
| Depth | 83 cm |
| Weight | 17.5 kg |
| Volume (packed) | 0,16 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Rotable, Seat height, Small |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Seat: Chipboard Natural/untreated, Foot/Base: Steel powder-coated, Upholstering: 24 kg/m³ Polyurethane, 110 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, 360 ° Rotable, Knocked-down, 46 cm Seat height, 41 x 46 x 36 cm Small Stool, 20000 Martindale Abrasion test |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Jules |
| Specials: | Price cut |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in