Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 43 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 9.16 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Assembled, Max. load-carrying capacity, Small |
| Print catalogue: | Frame construction: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated Pine, Cover: Polyester, Upholstering: 25 kg/m³ Polyurethane, 110 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, 36 x 32 x 32 cm Small, 20000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Bedroom |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in