Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 42 cm |
| Width | 43 cm |
| Depth | 43 cm |
| Weight | 5.6 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Black, White |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Cover: Polyester, Upholstering: 25 kg/m³ Polyurethane, 110 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, 20000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | samu |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in