Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35 cm |
| Width | 70 cm |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 5 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 30 kg/m³ Polyurethane, Frame construction: Chipboard Lacquered, Foot/Base: Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, 30000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Kimi |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
Log in