Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 44 cm |
| Width | 108 cm |
| Depth | 84 cm |
| Weight | 14 kg |
| Volume (packed) | 0,40 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Frame construction: Eucalyptus Chipboard Lacquered, Upholstery: 25 kg/m³ Polyurethane, Foot/Base: Acrylic ester-styrene-acrylonitrile, Cover: 100 % Polyester, 110 kg Max. load-carrying capacity per seat unit, Knocked-down, Seat height, 30000 Martindale Abrasion test |
| Season: | SAISON2026-2 |
| Series: | Karlie |
| Marketing calendar: | February, March |
Reviews
Log in