Description
Money makes the world go round - even Scrooge McDuck knew that. This cool stool brings cheerfulness. The stool also makes an original gift - after all, everyone can use an extra chunk of money. The stacked dollar bills are a real eye-catcher and fit well into modern, young living environments. Used in the workplace with a wink of the eye, it also looks good - depending on the sector of industry.
- A stool made of banknotes: the perfect gift for people who have everything
- High-quality design: hand-painted and made with attention to detail
- For trendsetters: an unconventional and eye-catching piece of furniture for the office, kitchen, hallway and other rooms
- Robust: made of synthetic resin, the stool serves as seating indoors
- With a fun factor: the sight of this stylish stool is sure to put a smile on visitors' faces
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 37 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 26 cm |
| Weight | 6.8 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Green, Grey, White |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Polyresin, 110 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Dining room, Kitchen, Living room, Office |
| Season: | Saison1981-1 |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office, Valentines Day |
| Marketing calendar: | June, December |
Reviews
Log in