Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 44 cm |
| Width | 36.5 cm |
| Depth | 36.5 cm |
| Weight | 5.8 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Details: | Abrasion test, Assembled, Cigarette test passed, Foam, Max. load-carrying capacity, Partly Manual Work |
|---|---|
| Print catalogue: | Cover: 65 % Viscose, 35 % Polyester, Frame construction: Plywood Lacquered, Foot/Base: Steel powder-coated, Upholstering: 25 kg/m³ Foam, 110 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, 20000 Martindale Abrasion test, Cigarette test passed, Partly Manual Work |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Cherry |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
Reviews
Log in