Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 75 cm |
| Width | 128 cm |
| Depth | 78 cm |
| Weight | 24 kg |
| Volume (packed) | 0,44 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 30 kg/m³ Polyurethane, Frame construction: Chipboard Lacquered, Arm rest: Rubber tree Solid wood Waxed, Foot/Base: Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 45 cm Seat height, 30000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Kimi |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
Log in