Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 65 cm |
| Width | 145 cm |
| Depth | 100 cm |
| Weight | 33 kg |
| Volume (packed) | 1,06 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Elastic webbing suspension, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Nosag suspension, Seat height, Textile properties |
| Print catalogue: | Seat: Pine Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 33 kg/m³ Polyurethane, Seat: Nosag suspension, Back part: elastic belt suspension, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 47 cm Seat height, Abrasion test: 30000 Martindale |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Ciao |
Reviews
Log in